Bukareszt to idealny kierunek dla miłośników historii, pragnących zapoznać się z jego bogatymi dziejami oraz osób szukających bliskiego kontaktu z naturą. Jest to miasto kontrastów. Rumuńska stolica zachwyca i fascynuje tych, którzy potrafią odkryć jej piękno pomiędzy pozostałościami z czasów dyktatury.
Bukareszt – co warto zobaczyć podczas wycieczki?
Metropolia, określana kiedyś mianem „Paryża Wschodu”, została zniszczona na skutek reżimu Nicolae Ceauşescu. Za jego rządów większość zabytków popadła w ruinę, zaś w mieście pojawiły się socrealistyczne budowle. Dziś, w gąszczu pamiątek po czasach komunizmu, można jednak odnaleźć kilka diamentów. Na uwagę zasługują m.in. piękne reprezentacyjne gmachy, pochodzące z drugiej połowy XIX stulecia; budowle neoklasycystyczne oraz eklektyczne, a także zielone parki i ogrody, gdzie można zaczerpnąć chwili relaksu na łonie natury.
W samym sercu miasta znajduje się plac Piata Unirii z pokaźnych rozmiarów fontanną, a tuż przy nim prowadzi aleja Bulevardul Unirri, która nazywana jest często „bukaresztańskimi Polami Elizejskimi”. Nieopodal zauważyć można słynny gmach parlamentu – Dom Ludu „Casa Poporului”. W kierunku północnym od placu Piata Unirri położona jest zaś cerkiew św. Mikołaja z 1559 r. Warto również zobaczyć inną, wzniesioną w latach 1720-1722, cerkiew Kretzulescu. Osoby spragnione chwili spokoju odpoczną natomiast w Ogrodach Cişmigiu – najstarszym i zarazem największym parku w metropolii.
Bukareszt – miasto pełne przeciwieństw
Bukareszt to doskonały kierunek zarówno na jednodniową wycieczkę, jak i dłuższy pobyt. Mimo licznych pozostałości po czasach dyktatury miasto posiada wiele pięknych zabytków, zlokalizowanych pomiędzy socrealistycznymi budowlami. Każdy miłośnik historii dostrzeże jego niewątpliwy urok oraz niezwykłą atmosferę. Reprezentacyjne gmachy, muzea oraz cerkwie stanowią najpiękniejszą wizytówkę Bukaresztu.